Kilpailutuloksia

Open Nordic Masters 2019, 26. – 28.10.2019 Tikkurila
Tulokset:

Naiset 30-34
200m RU
3. Reetta Pyykkö, 3.22.27

100m VU
6. Reetta Pyykkö, 1.15.73

50 m RU
8. Reetta Pyykkö, 43.84

100m RU
4. Reetta Pyykkö, 1.34.88

50m VU
11. Reetta Pyykkö, 33.79

Naiset 45-49
50m RU
5. Sanna Soininen, 41.51

50m VU
6. Sanna Soininen, 31.78

50m SU
4. Sanna Soininen, 39.31

100m RU
4. Sanna Soininen, 1.32.59

Miehet 50-54
200m SKU
2. Esa Vatanen, 2.54.95

200m RU
8. Esa Vatanen, 3.18.88

50m RU
10. Esa Vatanen, 39.62

100m RU
9. Esa Vatanen, 1.27.65

Miehet 55-59
200m SKU
6. Ensio Vatanen, 3.07.79

50m RU
7. Ensio Vatanen, 39.27

50m SU
3. Ensio Vatanen, 37.53

100m VU
8. Ensio Vatanen, 1.29.86

Seka 160-199v
4x50m VU
7. Brahean uimarit, 2.06.42


Seuranmestaruusuinnit 19.5.2019, tulokset

Tytöt 7v.
25 VU
1.Carolina Pyykkö, 38.61

25 SU
1. Carolina Pyykkö, 38.47

Tytöt 9v
25 VU
1. Eeva Vartiainen, 26.61
2. Liisa Tuhkanen 28.67

25 SU
1. Liisa Tuhkanen, 32.85
2. Eeva Vartiainen, 36.01

Pojat 9v.
25 VU

  1. Elias Hyvärinen, 27.73
  2. Joni Lihavainen, 28.27
  3. Vili Kalkasmaa, 32.03
  4. Eemeli Vesa, 43.46

Tytöt 11v.
25 VU

  1. Anna Vartiainen, 18.40
  2. Maiju Saraniemi, 22.33

25 SU

  1. Anna Vartiainen, 24.36
  2. Maiju Saraniemi, 38.17

Pojat 11v
25 VU

  1. Leevi Hietikko-Kaukola, 16.73
  2. Antti Kakkinen, 19.09
  3. Ate Tuhkanen, 19.85

25 SU

  1. Leevi Hietikko-Kaukola, 21.39
  2. Ate Tuhkanen, 25.09
  3. Antti Kakkinen, 25.21

Pojat 13v
50 SU

  1. Heikki Tuhkanen, 49.93
  2. Martti Saraniemi, 50.21

100 SKU

  1. Leevi Hietikko-Kaukola, 1.37.74
  2. Heikki Tuhkanen, 1.45.53

Tytöt 15v
100 SKU

  1. Iida Kortelainen, 1.22.66
  2. Ella Kakkinen, 1.30.41

Pojat 15v
50 SU

  1. Taneli Kostiainen, 44.66

Naiset
50 SU

  1. Sanna Soininen, 37.09
  2. Reetta Pyykkö, 40.35

100 SKU

  1. Sanna Soininen, 1.19.29
  2. Reetta Pyykkö, 1.23.83

Miehet
50 SU

  1. Tero Tuhkanen, 38.16
  2. Antti Väyrynen, 39.47

100 SKU

  1. Tapani Kostiainen, 1.17.85
  2. Tero Tuhkanen, 1.22.35
  3. Antti Väyrynen, 1.23.14

****

Kaukaveden kevätuinnit 28.4.2019 Kajaani

Tulokset

100m RU M 12v. ja nuoremmat
10. Leevi Hietikko-Kaukola, 1.55.68

50m VU N 13-14v.
10. Iida Kortelainen, 33.18

50m VU M 11-12v.
6. Leevi Hietikko-Kaukola, 37.10 (oe)

50m VU M
6. Antti Väyrynen, 31.39
7. Tero Tuhkanen, 31.70 (oe)

200m VU M
6. Antti Väyrynen, 2.47.90

50m RU N 13-14v.
7. Iida Kortelainen, 42.99

50m RU M 11-12v.
5. Heikki Tuhkanen, 51.52 (oe)

50m RU M
7. Tero Tuhkanen, 40.62 (oe)

***

Tuusula-uinnit 6.4.2019 Tuusula

Tulokset:
100m SKU M Masters
3. Tero Tuhkanen, 1.20.62

50m VU M 10v ja nuoremmat
5. Ate Tuhkanen, 43.76 (oe)

50m VU M 11-12v
6. Heikki Tuhkanen, 39.65 (oe)

50m VU M Masters
4. Tero Tuhkanen, 30.85

50m RU M 11-12v
2. Heikki Tuhkanen, 53.71 (oe)

***

Ouneva-uinnit 6.4.2019 Joensuu

Tulokset
50m VU N Masters
1. Sanna Soininen, 30.11 (oe)
3. Reetta Pyykkö, 32.86

50m VU M Masters
2. Antti Väyrynen, 29.79 (oe)

50m VU N 10-11v. (alkuerät)
10. Anna Vartiainen, 41.94 (oe)

50m VU M 11-12v. ja nuoremmat (alkuerät)
8. Leevi Hietikko-Kaukola, 36.91
16. Antti Kakkinen, 44.18 (oe)

50m RU M 12v ja nuoremmat
6. Leevi Hietikko-Kaukola, 51.75

50m RU M
10. Antti Väyrynen, 40.72

50m SU N 10-11v
9. Anna Vartiainen, 54.31 (Oe)

50m SU M 11-12v
3. Leevi Hietikko-Kaukola, 49.99

200m VU M
7. Antti Väyrynen, 2.39.63 (oe)

100m VU M
10. Antti Väyrynen, 1.08.48

***

Mastersmestaruusuinnit 29. – 31.3.2019 Godby Ahvenanmaa

Tulokset:
Miehet 55-59v

200m SKU
2. Ensio Vatanen, 2.56.37 (oe)

50m RU
5. Ensio Vatanen, 38.99

100m SKU
2. Ensio Vatanen, 1.15.91 (oe)

100m RU
3. Ensio Vatanen, 1.12.76 (oe)

50m VU
7. Ensio Vatanen, 29.35

Miehet 50-54v

200m RU
2. Esa Vatanen, 3.04.20

50m RU
3. Esa Vatanen, 37.58

100m SKU
4. Esa Vatanen, 1.14.33

100m RU
4. Esa Vatanen, 1.22.56

***

Intersport uinnit 2.2.2019 Joensuu

Tulokset:
50m VU M Masters
3. Antti Väyrynen, 30.60

50m SU N 12v ja vanhemmat
7. Iida Kortelainen, 37.93
9. Ella Kakkinen, 40.61 (oe)

50m SU M 12v ja nuoremmat
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 44.81 (oe)

50m RU N 12v ja vanhemmat
10. Iida Kortelainen, 40.91
12. Ella Kakkinen, 45.48 (oe)

50m RU M 12v ja nuoremmat
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 49.63 (oe)

100m VU N 15v ja nuoremmat
9. Iida Kortelainen, 1.11.73 (oe)
15. Ella Kakkinen, 1.17.75 (oe)

100m VU M 17v ja vanhemmat
3. Antti Väyrynen, 1.09.01

50m VU N 12v ja vanhemmat
10. Iida Kortelainen, 32.87
16. Ella Kakkinen, 34.98 (oe)

50m VU M 12v ja nuoremmat
3. Leevi Hietikko-Kaukola, 36.38 (oe)
10. Antti Kakkinen, 44.81 (oe)

***

Lieksan kaupunginmestaruusuintien tulokset 16.12.2018
Uinneissa yhteensä 21 osallistujaa.

Tytöt 7v.
25m VU
1. Eeva Vartiainen, 31.59
2. Liisa Tuhkanen, 37.53
3. Carolina Pyykkö, 48.75

25m SU
1. Eeva Vartiainen, 40.15
2. Liisa Tuhkanen, 40.40
3. Carolina Pyykkö, 40.65

Tytöt 9v.
25m VU
1. Maiju Saraniemi, 23.82
2. Tara Hiltunen, 28.91
3. Mila Pekkarinen, 30.70

25m SU
1. Mila Pekkarinen, 37.14
2. Maiju Saraniemi, 38.21
3. Tara Hiltunen, 42.74

Pojat 9v.
25m VU
1. Ate Tuhkanen, 19.99

25m SU
1. Ate Tuhkanen, 24.10

Tytöt 11v.
50m VU
1. Anna Vartiainen, 43.08
2. Olesia Adrianova, 1.27.44

50M RU
1. Anna Vartiainen, 1.08.32
2. Eeva Vartiainen, 1.25.96

Pojat 11v.
50m VU
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 36.67
2. Heikki Tuhkanen, 39.02
3. Antti Kakkinen, 46.19

50m RU
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 51.34
2. Heikki Tuhkanen, 52.00

 

Tytöt 13v.
50m RU
1. Iida Kortelainen, 42.07

Tytöt 15v.
100m VU
1. Iida Kortelainen, 1.09.81
2. Christa Pyykkö, 1.39.61

100m RU
1. Christa Pyykkö, 2.10.50

Naiset
25m VU
1. Sanna Soininen, 14.68
2. Iida Kortelainen, 15.26
3. Reetta Pyykkö, 15.39

100m VU
1. Sanna Soininen, 1.07.36
2. Reetta Pyykkö, 1.13.77

Miehet
25m VU
1. Ensio Vatanen, 13.78
2. Tero Tuhkanen 13.83
3. Antti Väyrynen, 14.59
4. Risto Rantanen, 16.66
5. Matti Karomäki, 17.65

100m VU
1. Antti Väyrynen, 1.08.38
2. Ensio Vatanen, 1.08.44
3. Tero Tuhkanen, 1.12.40
4. Risto Rantanen, 1.27.54


 

PrimaTimber uinnit Joensuu 15.12.2018

50m VU N Masters
1. Sanna Soininen, 30.41
2. Reetta Pyykkö,  31.92 (oe)

50m VU  Masters
3. Antti Väyrynen, 30.77
4. Tero Tuhkanen,  31.03

50m VU N, Alkuerät 10 – 11v
14. Anna Vartiainen, 42.49 (oe)

50m VU N, Alkuerät 12 – 15 v
20. Iida Kortelainen, 32.52
37. Ella Kakkinen, 35.80

50m VU M, 10 v ja nuoremmat
4. Antti Kakkinen, 45.33

50m VU M, Alkuerät 11 – 12 v
9. Heikki Tuhkanen, 38.48 (oe)

50m RU N, 12 v ja vanhemmat
7. Iida Kortelainen, 40.71
18. Ella Kakkinen, 45.91 (oe)

50m RU M, 12 v ja nuoremmat
5. Heikki Tuhkanen, 53.79

50m RU M
17.Tero Tuhkanen, 40.48

50m SU N,  10 – 11 v
9. Anna Vartiainen, 59.46

50m SU N, 12 – 15 v
10. Iida Kortelainen, 37.48 (oe)
13. Ella Kakkinen, 41.14 8 (oe)

50m PU Miehet
7. Antti Väyrynen, 35.78

100m VU M
6. Antti Väyrynen, 1:09.33


Norppauinnit 17.11.2019 Lappeenranta
Tulokset Brahean Uimarien osalta; 5 kultaa, 2 hopeaa ja useita omia ennätyksiä.

N 11 v ja vanhemmat
50m vu
13. Iida Kortelainen, 32.29
26. Ella Kakkinen, 35.72 (oe)

50m ru
8. Iida Kortelainen, 41.86
17. Ella Kakkinen, 46.01 (oe)

50m su
6. Iida Kortelainen, 38.60
10. Ella Kakkinen, 41.27

Masters N
50m vu
1. Sanna Soininen, 31.06

50m ru
1. Sanna Soininen, 40.22

50m su
1. Sanna Soininen, 37.17

M 10 v ja nuoremmat
50m vu
2. Leevi Hietikko-Kaukola, 36.57 (oe)

50m ru
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 52.49 (oe)

50m su
4. Leevi Hietikko-Kaukola, 50.03

13 v ja vanhemmat
M 100m sku,
5. Antti Väyrynen, 1.22.45

Masters M
50m vu
2. Antti Väyrynen, 30.48

50m ru
1. Antti Väyrynen, 39.70


Mastersmestaruusuinnit 26. – 28.10.2018 Turku

Miehet, 50 – 54 v

800m VU
1. Tapani Kostiainen, 10:56.14

200M SKU
3. Esa Vatanen, 2:50.60
4. Ensio Vatanen, 3:04.63

100m VU
5. Tapani Kostiainen, 1:08.22

200m RU
4. Esa Vatanen, 3:10.08

50m RU
5. Ensio Vatanen, 37.80
7. Esa Vatanen, 38.11

400m VU
1. Tapani Kostiainen, 5:12.43

50m SU
5. Ensio Vatanen, 37.92

100m RU
5. Esa Vatanen, 1:26.62

50m VU
5. Ensio Vatanen, 30.26

Naiset 45 – 49 v

100m SU
1. Sanna Soininen, 1:22.82

50m PU
1. Sanna Soininen, 35.37

100m VU
1. Sanna Soininen, 1:10.56

50m RU
1. Sanna Soininen, 41.65

50m SU
1. Sanna Soininen, 37.94

100m RU
1. Sanna Soininen, 1:34.16

50m VU
1. Sanna Soininen, 31.27

Naiset 30 – 34 v 

50m PU
9. Reetta Pyykkö, 35.96

100m VU
10. Reetta Pyykkö, 1:15.04

200m RU
1. Reetta Pyykkö, 3:21.07

50m RU
2. Reetta Pyykkö, 42.25

100m RU
2. Reetta Pyykkö, 133.38

50m VU
11. Reetta Pyykkö, 34.57

Seka 160 – 199 v

4x50m VU viesti
7. BraUi (Ensio Vatanen, Reetta Pyykkö; Sanna Soininen, Esa Vatanen), 2:03.27

 


Kuopion syysuinnit 13.10.2018 tulokset

N 50 m VU Masters
1) Maria Heikkinen 32.06

M 50 m VU Masters
1) Antti Väyrynen 30.94

N 100 m VU 13-14 v.
7) Iida Kortelainen 1:11.92

N 100 m VU 15-99 v.
15) Maria Heikkinen 1:19.35

M 100 m VU 16 – 99 v.
11) Antti Väyrynen 1:08.23

N 50 m RU 11-99 v.
11) Iida Kortelainen 40.38
13) Maria Heikkinen 44.66

M 50 m RU 11 v ja nuoremmat
2) Leevi Hietikko-Kaukola 53.09

N 50 m SU 11-99 v.
13) Iida Kortelainen 38.72

M 50 m SU 11v ja nuoremmat
9) Leevi Hietikko-Kaukola 52.91

N 50 m VU 10v. ja nuoremmat
10) Anna Vartiainen 47.39

N 50 m VU 13 – 99 v.
16) Iida Kortelainen 32.78

M 50 m VU 11 v ja nuoremmat
7) Leevi Hietikko-Kaukola 39.75


Prismauinnit Joensuu 15.9.2018

50m VU Masters N
1. Sanna Soininen, 31.29
2. Reetta Pyykkö, 33.10

50m VU Masters M
1. Antti Väyrynen, 30.12

50m SU N, 12 v ja vanhemmat
15. Iida Kortelainen, 38.08
21. Ella Kakkinen, 41.20

50m SU M, 12v ja nuoremmat
14. Leevi-Hietikko Kaukola, 49.00

50m RU N, 12v ja vanhemmat
3. Iida Kortelainen, 42.46
5. Ella Kakkinen, 46.62

50m RU M, 12v ja nuoremmat
7. Leevi Hietikko-Kaukola, 55.90

100m VU N, 13v ja nuoremmat
6. Iida Kortelainen, 1.13.00
20. Ella Kakkinen, 1.22.60

100m VU M, 15v ja vanhemmat
8. Antti Väyrynen, 1.08.60

50m VU N, 12v ja vanhemmat
18. IIda Kortelainen, 32.16
28. Ella Kakkinen, 36.40

50m VU M, 12v ja nuoremmat
6. Leevi Hietikko-Kaukola, 40.09


Seuranmestaruusuinnit 27.5.2018

Tytöt 7v 25m VU

  1. Eeva Vartiainen, 30.11
  2. Mila Pekkarinen, 34.78
  3. Carolina Pyykkö, 1.10.03

25m SU

  1. Mila Pekkarinen, 36.16
  2. Eeva Vartiainen, 39.24
  3. Carolina Pyykkö, 47.40

Tytöt 9v 25m VU

  1. Anna Vartiainen, 21.33
  2. Meira Tuunanen, 33.22

25m SU

  1. Anna Vartiainen, 30.25
  2. Meira Tuunanen, 42.53

Pojat 9v 25m VU

  1. Ate Tuhkanen, 20.93
  2. Mico Pekkarinen, 30.84

25m SU

  1. Ate Tuhkanen, 29.51
  2. Mico Pekkarinen, 35.41

Pojat 11v 50m VU

  1. Leevi Hietikko-Kaukola, 38.78
  2. Heikki Tuhkanen, 40.72

50m RU

  1. Heikki Tuhkanen, 57.17
  2. Leevi Hietikko-Kaukola, 57.32

50m SU

  1. Leevi Hietikko-Kaukola, 49.50
  2. Heikki Tuhkanen, 54.02

Tytöt 11v 50m RU

  1. Anna Vartiainen, 1.02.72

Tytöt 13v 50m VU

  1. Ella Kakkinen, 35.76
  2. Christa Pyykkö, 43.52

50m SU

  1. Ella Kakkinen, 41.98
  2. Christa Pyykkö, 57.47

Tytöt 15v 100m VU

  1. Kiira Tuunanen, 1.17.32

100m RU

  1. Mari Tuovinen, 1.45.05
  2. Kiira Tuunanen, 1.46.83

50m SU

  1. Kiira Tuunanen, 43.19

Naiset 50m SU

  1. Sanna Soininen, 37.25
  2. Reetta Pyykkö, 40.77
  3. Mari Tuovinen, 40.90

50m RU

  1. Sanna Soininen, 41.82
  2. Reetta Pyykkö, 42.31

Miehet 50m SU

  1. Tapani Kostiainen, 37.32
  2. Tero Tuhkanen, 38.61
  3. Antti Väyrynen, 39.35

50m RU

  1. Tero Tuhkanen, 39.83
  2. Antti Väyrynen, 40.50
  3. Tapani Kostiainen, 41.06
  4. Matti Karomäki, 51.03

Kaukaveden kevätuinnit 21. – 22.4.2018 Kajaani

Tulokset:
100m SU N 13 – 14 v
9. Iida Kortelainen, 1:25.24 (oe)

50m PU N
12. Sanna Soininen, 35.50 (oe)
13. Reetta Pyykkö, 36.17(oe)

50m PU M
11. Antti Väyrynen,  35.82

50m SU N
8. Sanna Soininen, 37.26
14. Reetta Pyykkö, 42.77

50m SU 10 v ja nuoremmat
3. Leevi Hietikko-Kaukola, 53.07 (oe)
7. Ate Tuhkanen , 1:03.55

50m SU 11-12 v
16. Heikki Tuhkanen,  51.82 (oe)

50m su M
14. Tero Tuhkanen, 38.89

100m RU N 13-14v
3. Iida Kortelainen, 1:33.48 (oe)

100m VU N 13-14v
21. Iida Kortelainen, 1:15.35 (oe)

100m VU M
13. Antti Väyrynen , 1:10.59   (oe)

4x100m VUV N
10. Braui Naiset, 5:07.12
(Sanna Soininen, Mari Tuovinen, Iida Kortelainen, Reetta Pyykkö)

50m VU N 13-14v
14. Iida Kortelainen,  33.64 (oe)

50m VU N
9. Sanna Soininen,  31.45
19. Reetta Pyykkö,  34.33

50m VU M 10v ja nuoremmat
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 38.88 (oe)
6. Ate Tuhkanen, 51.84

50m VU m 11-12v
8. Heikki Tuhkanen, 41.91 (oe)

50m RU M
13. Tero Tuhkanen, 30.71
14. Antti Väyrynen, 31.24

200m SU N 16v ja nuoremmat
12. Mari Tuovinen, 3:24.85

50m RU N 13-14v
5. Iida Kortelainen, 43.04 (oe)

50m RU N
6. Sanna Soininen, 41.41 (oe)
9. Reetta Pyykkö, 43.97

50m RU M 10v ja nuoremmat
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 58.95

50m RU M
9. Antti Väyrynen,  41.41

***

Mastersmestaruusuinnit 23. – 25.3.2018 Salo, tulokset

Brahean uimareita edustaneet uimarit voittivat henkilökohtaisia mitaleja 14 kultaa, 4 hopeaa ja 6 pronssia sekä yksi viestipronssi. Sanna Soininen voitti 9 henkilökohtaista kultamitalia 45-49 -vuotiaitten naisten sarjassa.

4X50m SKU Mix, 160 – 199 v
3. Braui, 2:16.11  (Sanna Soininen, Esa Vatanen, Tapani Kostiainen, Maria Heikkinen)

M 50 – 54 v

400m SKU
1. Tapani Kostiainen, 5:45.42

1500m VU
1. Tapani Kostiainen, 19:52.46

200m SKU
1. Esa Vatanen, 2:41.16
2. Tapani Kostiainen, 2:43.04

200m RU
2. Esa Vatanen, 2:58.18

50m RU
5. Esa Vatanen, 36.25

100m PU
2. Tapani Kostiainen, 1:14.31

100m SKU
5. Tapani Kostiainen, 1:17.37

100m RU
3. Esa Vatanen, 1:19.78

200m SU
2. Tapani Kostiainen, 2:45.18

200m PU
1. Tapani Kostiainen, 2:58.58

N, 45 – 49 v 

100m SU
1. Sanna Soininen, 1:18.20

50m PU
1. Sanna Soininen, 34.76

100m VU
1. Sanna Soininen, 1:07.36

50m RU
1. Sanna Soininen, 40.29

100m SKU
1. Sanna Soininen, 1:17.08

100m SKU
1. Sanna Soininen, 1:17.08

50m SU
1. Sanna Soininen, 36.50

100m RU
1. Sanna Soininen, 1:30.69

50m VU
1. Sanna Soininen, 30.45

N, 35 – 39 v 

50m PU
7. Maria Heikkinen, 38.10

100m VU
3. Maria Heikkinen, 1:12.55

50m RU
3. Maria Heikkinen, 41.31

100m SKU 
4. Maria Heikkinen, 1:31.24

50 SU
5. Maria Heikkinen, 48.50

100m RU
4. Maria Heikkinen, 1:39.45

50m VU
3. Maria Heikkinen, 31.51

N, 30 – 34 v 

50m PU
10. Reetta Pyykkö, 36.08

100m VU
10. Reetta Pyykkö, 1:13.88   

200m RU
1. Reetta Pyykkö, 3:20.67

50m RU
3. Reetta Pyykkö, 42.17

100m SKU
9. Reetta Pyykkö,  1:25.95

50m SU
5. Reetta Pyykkö,  43.25

100m RU
3. Reetta Pyykkö, 1:31.79

50m VU
9. Reetta Pyykkö, 32.85

***

Mikropolix-Uinnit 10.3.2018 Riihimäki, tulokset

50m SU M, 12 – 99 v
1. Ensio Vatanen, 36.80

200m SKU M, 14 – 99 v              
4. Esa Vatanen, 2:44.70

100m VU M, 14 – 99 v
12. Ensio Vatanen, 1:06.62
13. Esa Vatanen, 1:08.25

100m SKU M, 14 – 99 v
7. Esa Vatanen, 1:14.06
9. Ensio Vatanen, 1:16.57

***

Intersport uinnit 3.2.2018 Joensuu
Kilpailuista 1 kulta, 2 hopeaa ja 5 pronssia.

50m VU Masters N
1. Sanna Soininen, 30.73
2. Maria Heikkinen, 31.58

50m VU Masters Miehet
3. Tero Tuhkanen, 30.00
4. Antti Väyrynen, 30.22

100m SU N, 15 v ja nuoremmat
3. Iida Kortelainen, 1.22.39
5. Mari Tuovinen, 1:28.11
6. Ella Kakkinen, 1:29.44

50m SU N, 12 v ja vanhemmat
3. Sanna Soininen, 36.37
9. Maria Heikkinen, 43.84

50m SU M, 12 v ja nuoremmat
9. Leevi Hietikko-Kaukola, 53.04
11. Heikki Tuhkanen, 54.74

50m SU M, 13 v ja vanhemmat
7. Tero Tuhkanen, 37.48

100m RU N, 15 v ja nuoremmat
3. Iida Kortelainen, 1:33.99
10. Ella Kakkinen, 1:46.37

50m RU N, 11 v ja nuoremmat
3. Iida Kortelainen, 42.09
7. Ella Kakkinen, 48.02
9. Mari Tuovinen, 48.80

100m VU N, 15 v ja nuoremmat 
6. Iida Kortelainen, 1:14.08
11. Ella Kakkinen, 1:18.12

100m VU M, 17 v ja vanhemmat
9. Antti Väyrynen, 1:09.27

50m VU N, 12 v ja vanhemmat
7. Iida Kortelainen, 33.56
11. Ella Kakkinen, 36.23
15. Mari Tuovinen, 37.91

50m VU M, 12 v ja nuoremmat 
2. Leevi Hietikko-Kaukola, 40.25
8. Heikki Tuhkanen, 44.03
10. Ate Tuhkanen, 50.56

***

Lappeenrannan talviuinnit 27.1.2018 tulokset

Brahean uimarien pieni mutta sitäkin pippurisempi joukkue nappasi kisoista 3 kultaista, 3 hopeista ja 5 pronssista mitalia sekä useita omia ennätyksiä (oe).

50m RU, 13-14 vuotiaat
7. Ella Kakkinen 46.49 (oe)

50m RU Naiset
14. Mari Tuovinen 49.18

50m RU Naiset Masters
1. Sanna Soininen 40.70 (oe)
2. Reetta Pyykkö 42.33 (oe)
3. Maria Heikkinen 45.70

50m RU Miehet Masters
4. Antti Väyrynen 40.83

100m VU Naiset 14v. ja nuoremmat
3. Ella Kakkinen 1.18.04 (oe)

100m SU Naiset 13-14 vuotiaat
4. Ella Kakkinen 1.30.70

100m SU Naiset
10. Mari Tuovinen 1.30.42

50m VU Naiset Masters
1. Sanna Soininen 30.83
2. Reetta Pyykkö 32.59 (oe)
3. Maria Heikkinen 32.78 (oe)

50m VU Miehet Masters
3. Antti Väyrynen 29.93 (oe)

50m PU N Masters
1. Sanna Soininen 35.82 (oe)
2. Reetta Pyykkö 35.93 (oe)

50m PU Miehet Masters
3. Antti Väyrynen 34.95

***

Lieksan kaupunginmestaruusuinnit 10.12.2017, tulokset

Tytöt 7v 25 VU
1. Meira Tuunanen, 33.03
2. Eeva Vartiainen, 33.87
3. Tara Hiltunen, 37.13
4. Mila Pekkarinen, 38.77

Tytöt 7v 25 SU
1. Meira Tuunanen, 34.02
2. Eeva Vartiainen, 39.81
3. Mila Pekkarinen, 44.19

Pojat 7v 25 VU
1. Joni Lihavainen, 49.75
2. Vili Kalkasmaa, 59.19
3. Aarni Klingberg, 1.04.30

Tytöt 9v 25 VU
1. Anna Vartiainen, 21.28

Tytöt 9v 25 SU
1. Anna Vartiainen, 29.46
2. Maiju Saraniemi, 42.61

Pojat 9v 25 VU
1. Leevi Hietikko-Kaukola 19.47
2. Ate Tuhkanen, 26.24

Pojat 9v 25 SU
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 24.87
2. Ate Tuhkanen, 33.90

Tytöt 11v 50 VU
1. Ella Kärkkäinen, 1.25.34

Pojat 11v 50 VU
1. Martti Saraniemi, 42.06
2. Heikki Tuhkanen, 42.63

Pojat 11v 50 SU
1. Leevi Hietikko-Kaukola, 54.00
2. Heikki Tuhkanen, 59.50
3. Martti Saraniemi, 1.01.82

Tytöt 13v 50 VU
1. Ella Kakkinen, 35.86
2. Christa Pyykkö, 46.32

Tytöt 13v 50 RU
1. Ella Kakkinen, 47.34

Tytöt 15v 100 VU
1. Petra Tuunanen, 1.13.38
2. Kiira Tuunanen, 1.14.22
3. Mari Tuovinen 1.21.14

Tytöt 15v 100 RU
1. Petra Tuunanen, 1.39.50
2. Kiira Tuunanen, 1.47.09

Pojat 15v 100 VU
1. Eelis Vartiainen, 1.15.50

Naiset 50 VU
1. Reetta Pyykkö, 33.19
2. Kiira Tuunanen, 35.58

Naiset 50 RU
1. Reetta Pyykkkö, 41.70
2. Mari Tuovinen, 47.07

Miehet 50 VU
1. Ensio Vatanen, 30.00
2. Tero Tuhkanen, 30.37
3. Antti Väyrynen, 30.72
4. Risto Rantanen, 36.25

Miehet 50 RU
1. Ensio Vatanen, 39.13
2. Tero Tuhkanen, 39.97
3. Antti Väyrynen, 40.75
4. Risto Rantanen, 47.75

Norppauinnit 11.11.2017 Lappeenranta
Kultaisia mitaleja 7, hopeisia 8 ja pronsseja 3, sekä useita omia ennätyksiä (oe).

N 4x50m VUV
2. Brahean uimarit (Mari Tuovinen, Sanna Soininen, Ella Kakkinen, Iida Kortelainen), 2.16.22

T 13, 50m VU
4. Iida Kortelainen, 33.05 (oe)
9. Ella Kakkinen, 36.62 (oe)

Masters N 50m VU
1. Sanna Soininen, 30.76
2. Reetta Pyykkö, 33.39

P10, 50m VU
5. Leevi Hietikko-Kaukola, 41.66
7. Heikki Tuhkanen, 43.06
8. Martti Saraniemi, 46.18
10. Ate Tuhkanen, 58.08

Masters M 50m VU
1. Antti Väyrynen, 30.40
2. Tero Tuhkanen, 30.42

T13, N 50m RU
7. Iida Kortelainen, 43.44
11. Ella Kakkinen, 47.71 (oe)

N 50m RU
10. Mari Tuovinen, 47.67 (oe)

Masters N 50m RU
1. Sanna Soininen, 40.93 (oe)
2. Reetta Pyykkö, 42.66 (oe)

Masters M 50m RU
1. Antti Väyrynen, 39.43
2. Tero Tuhkanen, 40.00

T15, 100m SU
3. Mari Tuovinen, 1.29.22 (oe)

T13, N 50m SU
1. Iida Kortelainen, 39.14
4. Ella Kakkinen, 44.42

N 50m SU
4. Mari Tuovinen, 41.33

Masters N 50m SU
1. Sanna Soininen, 37.45
2. Reetta Pyykkö, 42.28 (oe)

P10, 50m SU
4. Heikki Tuhkanen, 58.66

Masters M 50m SU
2. Tero Tuhkanen, 38.18

T15, 100m RU
5. Iida Kortelainen, 1.36.02
8. Ella Kakkinen, 1.45.31

Masters N 50m PU
1. Sanna Soininen, 36.11 (oe)
2. Reetta Pyykkö, 36.29

Masters M 50m PU
3. Antti Väyrynen, 35.89
4. Tero Tuhkanen, 38.07

M 100m VU
3. Antti Väyrynen, 1.12.18

***

Mastersmestaruusuinnit 27. – 29.10.2017 Vantaa

4X50m SKUV Seka, 160 – 199 v
5. Sanna Soininen, Esa Vatanen, Reetta Pyykkö, Ensio Vatanen, 2:21.53

800m VU N, 40 – 44v
6. Sanna Soininen, 12:41.50

800m VU N, 30 – 34 v
4. Reetta Pyykkö, 13:44.10

100m SU N, 40 – 44 v
3. Sanna Soininen, 1:24.62

50m PU N, 40 – 44 v
4. Sanna Soininen, 38.46

50m PU N, 30 – 34 v
6. Reetta Pyykkö, 37.42

200m SKU M, 50 – 54 v
3. Esa Vatanen, 2:50.95

100m VU M, 50 – 54 v
7. Ensio Vatanen, 1:08.85

100m VU N, 40 – 44 v
4. Sanna Soininen, 1:14.56

100m VU N, 30 – 34 v 
7. Reetta Pyykkö, 1:18.05

200m RU M, 50 – 54 v
3. Esa Vatanen, 3:10.29

200m RU N, 30 – 34 v 
1. Reetta Pyykkö, 3:28.33

50m RU N, 40 – 44 v
3. Sanna Soininen, 43.52

50m RU N, 30 – 34 v
2. Reetta Pyykkö, 44.77

50m RU M, 50 – 54 v
2. Esa Vatanen, 36.90
4. Ensio Vatanen, 37.70

200m VU N, 40 – 44 v
7. Sanna Soininen, 2:50.06

200m VU N, 30 – 34 v
4. Reetta Pyykkö, 3:00.59

50m SU N, 40 – 44 v
4. Sanna Soininen, 39.09

50m SU M, 50 – 54 v
3. Ensio Vatanen, 37.28

4X50m VU Seka, 160 – 199 v
7. Brahean uimarit (Esa Vatanen, Sanna Soininen, Reetta Pyykkö, Ensio Vatanen), 2:05,46

100m RU M, 50 – 54 v  
5. Esa Vatanen, 1:23,14
6. Ensio Vatanen, 1:28,71

100m RU N, 40 – 44 v
4. Sanna Soininen, 1:35,71

100m RU N, 30 – 34 v
1. Reetta Pyykkö, 1:37,85

50m VU M, 50 – 54 v
7. Ensio Vatanen, 30.19

Varkauden syysuinnit, 7.10.2017       kilpailukuva

50m RU N, Loppukilpailut 12 – 13 v
3. Iida Kortelainen, 43.27
5. Ella Kakkinen, 47.99

100m VU M, Loppukilpailut 16 – 99 v
3. Antti Väyrynen, 1:09.93

50m SU N, Loppukilpailut 12 – 13 v 
1. Iida Kortelainen, 37.85
6. Ella Kakkinen, 43.58

100m RU N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
2. Iida Kortelainen, 1:35.31
6. Ella Kakkinen, 1:45.09

50m VU N, Loppukilpailut 12 – 13 v
2. Iida Kortelainen, 33.91
7. Ella Kakkinen, 33.91

50m VU N Masters
1. Sanna Soininen, 31.60

50m VU M Masters
2. Antti Väyrynen, 30.18

50m PU M, Loppukilpailut 16 – 99 v
3. Antti Väyrynen, 35.23

***

110-vuotis juhlauinnit, 30.9.2017 Joensuu, tulokset

50m VU N masters
1. Sanna Soininen,  31.02
2. Reetta Pyykkö, 33.35
3. Maria Heikkinen, 33.67

50m VU M masters
7.  Antti Väyrynen, 31.51

50m RU N, 12 v ja vanhemmat
13.  Iida Kortelainen, 43.01
23. Ella Kakkinen, 48.81

100m VU M, 15 v ja vanhemmat
9. Antti Väyrynen, 1:10.70

100m RU Naiset, 13 v ja nuoremmat 
6. Iida Kortelainen, 1:35.75
16. Ella Kakkinen, 1:45.95

50m VU N, 12 v ja vanhemmat
20.  Iida Kortelainen, 34.95
32. Ella Kakkinen, 37.34

***

Elinsiirron saaneiden MM-kilpailut, Malaga, Espanja 25.6.–2.7.2017

40–49-vuotiaat, 50 m PU:
3) Anne Tirronen Suomi 56,14

40–49-vuotiaat, 100 m RU:
3) Anne Tirronen Suomi 2.01,84

40–49-vuotiaat, 400 m VU:
4) Anne Tirronen Suomi 8.34,10

40–49-vuotiaat, 50 m RU:
4) Anne Tirronen Suomi 55,37

***

 

Wanhat kilpailutulokset löytyvät täältä